وکیل ملکی کرج ⚖️ زمین، تنظیم سند، خلع ید، شهرداری، تصرف

در طرح دعوای ملکی و دفاع در قبال آن نکات و قواعد حقوقی وجود دارد که در کسب نتیجه مطلوب دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشند وکیل ملکی در کرج در جهت کسب بهترین نتیجه از دعاوی ملکی به صورت حرفه‌ای و تخصصی در پرونده‌های مربوطه مشاوره واعلام وکالت می‌کند.

بهترین وکیل ملکی کرج

رعایت شرایط شکلی و ماهوی در دعوای ملکی از چنان اهمیتی برخوردار می‌باشدکه بی‌توجهی نسبت به آن ممکن است که خسارات غیرقابل جبرانی به اصحاب دعوا وارد نمائید و تمام هزینه و سرمایه فرد را در معرض نابودی قرار دهد.

وکیل ملکی در کرج بر اساس تجربه و تخصص خویش تا کنون در طرح انواع دعاوی ملکی و دفاع در خصوص آن در دادگستری شهرستان کرج موفقیت چشم گیری را به دست آورده است.

وکیل ملکی در کرج: وکیل ملکی خوب در کرج
وکیل ملکی در کرج: وکیل ملکی خوب در کرج

دعاوی امور ملکی چگونه دعاویی هستند؟

موضوع دعاوی ملکی به نوعی به موضوع بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می‌شود و به ارتباط مستقیم و غیرمستقیم انسان با اموال غیرمنقول از قبیل زمین و آپارتمان و…. اشاره دارد که با توجه به نوع زمین و املاک و نوع کاربری آن‌ها در کشور ما نظام حقوقی متفاوتی در این رابطه وجود دارد.

دعاوی ملکی از جمله دعاویی است که بسته به نوع و موضوع آن می‌تواند جنبه حقوقی، کیفری و یا تلفیقی از هر دو همانند دعاوی تصرف عداونی را داشته باشد.

بهترین وکیل املاک کرج

در امور و دعاوی املاک، مستغلات و اراضی موارد و دعاوی‌ای مطرح است که بهتر است به جهت عدم تحمیل هزینه‌های سنگین و جلوگیری از اتلاف وقت توسط وکیل ملکی وکلایی که در زمینه املاک فعالیت می‌کنند و دارای و تبحر و تجربه هستند پیگیری و انجام شود.

اگر به دنبال وکیل ملکی در کرج هستید همین الان با ما تماس بگیرید.

 • وکیل متخصص ملکی در کرج
 • وکیل امور ملکی در کرج
 • وکیل ملکی خوب در کرج
 • بهترین وکیل ملکی کر ج
 • معروفترین وکیل ملکی در کرج
 • قویترین وکیل ملکی کرج

ملک به چه معنای می‌باشد؟ (تفاوت ملک مشاعی و مفروز)

ملک کلمه‌ای عربی است که وارد زبان فارسی شده است و بر اساس نوع تلفظ معانی گوناگونی دارد. تمام دارایی‌های غیر منقول، در ردیف ملک قرار می‌گیرند. ملک انواعی دارد که مهترین آنها ملک مشاعی و ملک مفروز می‌باشد.

 • ملک مشاعی: به ملکی گفته می‌شود که دو نفر یا بیشتر، در تمامی جزء جزء ملک، به نسبت سهم خود دارای ملکیت می‌باشند.
 • ملک مفروز: ملکی است که در مالکیت یک شخص اعم از حقیقی یا حقوقی قرار دارد.

ممکن است مالکیت یک شخص در ملک خود هم به نحوء مشاع باشد و هم به نحوه مفروز، مانند مالکیت آپارتمان، که قسمت اختصاصی در مالکیت اختصاصی و مفروز و قسمت مشاعی مانند راه پله‌ها و حیاط، در مالکیت مشاعی، قرار دارد.

در هر کجای کرج که هستید، برای پیدا کردن وکیل در کرج با ما در تماس باشید.

عرصه و اعیان چه تفاوتی با هم دارند؟

به گفته وکیل ملکی در کرج ملک ممکن است که به عرصه و اعیان تقسیم می‌شود که هر یک دارای تعریف خاص خودش می‌باشد.

 • عرصه: بر روی هر ملک و زمینی که بنایی ساخته شده، «زمین یا عرصه» نامیده می‌شود
 • اعیان: به مستحدثات و بنای احداثی بر روی زمین، «اعیان» گفته می‌شود.

گاهی اوقات امکان دارد مالک اعیانی از مالکیت عرصه سهمی نداشته باشد و یا بالعکس.

متداولترین دعاوی ملکی در کرج کدامند؟

یک وکیل پایه یک دادگستری به عنوان وکیل ملک و وکیل ملکی مجرب بیشتر با دعاوی و پرونده‌های ذیل سرو کار دارد و دعاوی زیر به عنوان متداول‌ترین دعاوی می‌باشد که در مجتمع‌های قضایی شهرستان کرج مطرح می‌گردند:

 1. الزام به تنظیم سند رسمی
 2. دستور تخلیه
 3. خلع ید
 4. دعاوی تصرف عدوانی
 5. الزام به تحویل مبیع
 6. رفع مزاحمت و ممانعت از حق

الزام به تنظیم سند رسمی

یکی از دعاوی متداول که در شعب حقوقی کرج تنظیم می‌شود، دعوای الزام به تنظیم سند رسمی می‌باشد. اگر به دنبال وکیل الزام به تنظیم سند در کرج هستید همین الان با ما تماس بگیرید.

معمولا مرحله آخر فروش و انتقال رسمی یک ملک، حضور طرفین در دفاتر اسناد رسمی و تنظیم سند رسمی می‌باشد که معمولا فروشندگان به دلایل مختلف از انجام آن خودداری می‌کنند.

در این صورت خریدار یا وکیل ملکی با مراجعه به مراجع قضایی، فروشنده را ملزم به تنظیم سند رسمی می‌کند.

خریدار قبل از اقامه دعوی باید با مشورت با وکیل ملکی با تجربه، اطمینان حاصل کند که ملک مورد معامله در رهن یا بازداشت نباشد، زیرا دادگاه به انتقال ملکی که در رهن دیگری یا بازداشت است رای نخواهد داد. در این حالت باید فک رهن مورد معامله را نیز از دادگاه بخواهد.

در نهایت هر گاه مالک حاضر به امضای سند انتقال به نام خریدار نشود، نماینده دادگاه سند انتقال را در دفتر اسناد رسمی به نام خریدار امضاء می‌کند.

دستور تخلیه

اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود و به تبع آن می‌تواند در آن هر گونه دخل و تصرفی کند. اگر به دنبال وکیل تخلیه ملک در کرج هستید همین الان با ما تماس بگیرید.

اگر پس از پایان مدت قرارداد اجاره، مستاجر بدون تمدید قرارداد از تخلیه ملک خودداری کند صاحب ملک می‌تواند برای گرفتن دستور تخلیه در صورتی که ملک منزل مسکونی باشد به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک و در صورتی که ملک تجاری باشد به دادگاه عمومی محل وقوع ملک رجوع نماید.

3- خلع ید

دعوی خلع ید، به آن دسته از دعاوی گفته می‌شود که در آن مالک از متصرف غیر قانونی ملک خود شکایت نموده و از مراجع قضایی شهرستان کرج تقاضای خلع ید متصرف از ملک را دارد. اگر به دنبال وکیل خلع ید در کرج هستید همین الان با ما تماس بگیرید.

صدور حکم مبنی بر خلع ید منوط به احراز مالکیت رسمی خواهان می‌باشد که با استعلام از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان کرج قابلیت احراز را دارد. دعوای خلع ید را علیه هریک از مالکین مشاعی نیز به صورت خواسته خلع ید مشاعی مطرح نمود.

در دعاوی خلع ید، متصرف ابتدا به صورت قانونی و قراردادی و با اجازه مالک به انتفاع از ملک پرداخته اما پس از اتمام مهلت از پیش تعیین شده، از باز پس دادن ملک به مالک خود امتناع نموده و به صورت غیر قانونی به تصرف ملک ادامه می‌دهد به دلیل اینکه اکثر مردم در طرح دعوای خلع ید، دستور تخلیه و تصرف عدوانی اشتباه می‌کنند و این باعث می‌شود که به هیچ نتیجه‌ای نرسند و دعوای آنها رد می‌شود حتما پیشنهاد می‌شود با وکیل پایه یک متخصص در امور ملک و اراضی به عنوان یک وکیل ملکی مجرب مشورت کنید.

دعاوی تصرف عدوانی

دعوای تصرف عدوانی چه در بعد کیفری و چه در بعد حقوقی از جمله دعاوی ملکی متداول است. اگر به دنبال وکیل تصرف عدوانی در کرج هستید کافی است همین الان با ما تماس بگیرید.

در دعوای تصرف عدوانی فرد می‌تواند از طریق حقوقی در قالب دعوای رفع تصرف عدوانی یا کیفری از طریق اعلام جرم تصرف عدوانی اقدام کند و در انتخاب آنها تا حدودی اختیار دارد، زیرا دعاوی که به صورت حقوقی مطرح می‌شوند، دوباره نمی‌توانند به روش کیفری اقامه شوند اما دعاوی کیفری را دوباره می‌توان به روش حقوقی مطرح کرد. همین امر لزوم بهره گیری از وکیل ملکی را در دعاوی رفع تصرف عدوانی تقویت می‌کند. زیرا در هر یک از روش‌ها جریان پیگیری پرونده و طریقه اثبات دعوی تفاوت دارد.

الزام به تحویل مبیع

یکی دیگر از دعاوی ملکی که وکیل ملکی در کرج در آن قبول وکالت نموده است دعوای الزام به به تحویل مبیع می‌باشد فروشنده مکلف است پس از فروش ملک به مشتری، مبیع را به وی تحویل دهد، اما در مواردی فروشنده از این امر سر باز می‌زند، به خصوص در مواقعی که زمانی بین وقوع معامله و تنظیم سند رسمی وجود داشته باشد، به دلیل سودجویی فروشنده از افزایش قیمت ها، این مشکل بیشتر مشاهده می‌شود.

در هنگام بروز این مشکل خریدار می‌تواند با کمک وکیل ملکی، اقدام به طرح دعوای الزام به تحویل مبیع علیه فروشنده نموده و از این طریق اقدام به دریافت ملک خریداری شده خود نماید.

رفع مزاحمت و ممانعت از حق

دعوی رفع مزاحمت و ممانعت از حق نیز از جمله دعاوی تصرف می‌باشد که می‌تواند دارای وصف کیفری و حقوقی باشد و در آن، حسب مورد متصرف ملک از مزاحم در تصرف خود ویا از شخصی که مانع استفاده وی از حق می‌گردد شکایت می‌نماید.

وکیل زمین در کرج

یک وکیل زمین در کرج، در چه حوزه هایی می‌تواند به موکل خود کمک کند؟.

اقدامات و توانایی‌های یک وکیل زمین حرفه‌ای در کرج در خصوص اراضی زراعی
• رسیدگی به مسائلی مانند حق نسق، حق ریشه و حقوق زراعتی
• رسیدگی به مسائل پرونده‌های مربوط به اراضی قابل کشت
• رسیدگی به امور پرونده‌های اراضی موات که دارای مسائلی مانند ابطال سند هستند
• رسیدگی به مسائل مربوط به اصلاحات ارضی
• رسیدگی به مسائل مربوط به معاملات اراضی زراعی.

وکیل اراضی در کرج: قانون حفظ تغییر کاربری اراضی و باغ‌ها

قانونگذاربا هدف حفظ کاربری زراعی زمینهای کشاورزی و جلوگیری از پیشرفت بی‌رویه آن اقدام به تدوین قانونی در مورد تغییر کاربری اراضی،

با عنوان قانون حفظ کاربری زراعی و با غ‌ها در سال ۱۳۷۴ به تصویب رساند.

مطابق قانون حفظ تغییر کاربری اراضی و باغ ها، تغییر کاربری اراضی مزبور جز در موارد ضروری ممنوع است.

و ان مواردی را هم که تجویز نموده است بنا به شرایط خاصی است.

چنانچه در بحث اراضی خود دچار دعاوی و پرونده شده اید، می‌توانید با مراجعه به بهترین وکیل اراضی در کرج، روند رسیدگی به پرونده خود را تسریع بخشید.

وکیل شهرداری در کرج: وکیل شهرداری کیست و چه وظایفی دارد؟

شهرداری، دستگاهی است که با زندگی عموم مردم سر و کار مستقیم دارد و شاید کم‌تر کسی در طول زندگیش، گذارش به شهرداری نیفتد و یا فکر و دغدغه‌ای نسبت به آن چه وظایف شهرداری می‌داند نداشته باشد.

در این میان، چالش‌های حقوقی مردم و دیگر نهادها هم با شهرداری جایگاه ویژه‌ای دارد.

هر ساله شهرداری‌ها طرف پرونده‌های متعددی در مراجع قضایی و شبه قضاییند و نمایندگان حقوقی آن ها، مدام در راهروهای دادگاه و مراجع حل اختلاف دیگر در رفت و آمدند.

بسیاری از مردم عادی، شرکت‌ها یا اداره‌های دولتی احساس می‌کنند که شهرداری در حق آن‌ها ظلم کرده و بنابراین علیه آن پرونده تشکیل می‌دهند، از طرف دیگر شهرداری هم در پرونده‌های متعددی تشخیص می‌دهد که اشخاص حقیقی یا حقوقی قوانین و مقررات شهر را زیر پا گذاشته اند و آن‌ها را پای میز محاکمه می‌کشاند.

برخی از دعاوی رایج در حقوق شهری

به دلیل گستردگی وظایف شهرداری، چالش حقوقی بین مرم و این نهاد، حجم دعاوی مطرح شده علیه هر تشکیلات عمومی دیگری است.

اختلاف‌های ناشی از قرارداد: در صورت نیاز به وکیل شهرداری در کرج کافی است با ما تماس بگیرید.

 • دعاوی ناشی از قرارداد شهرداری با اشخاص.
 • دعاوی مطالبات پیمانکاران یا شهرداری نسبت به هم.
 • دعاوی کارمندان شهرداری علیه آن.
 • دعاوی درباره‌ی مناقصه‌ها و مزایده‌های شهرداری.

بعضی از مهمترین دعوای ملکی که در دادگستری کرج

 • اثبات وقوع عقد بیع و اثبات مالکیت
 • خلع ید
 • رفع تصرف عدوانی
 • رفع مزاحمت و ممانعت از حق
 • تخلیه عین مستاجره
 • الزام به تنظیم سند رسمی
 • الزام به اخذ پایانکار و صورتجلسه تفکیکی و…

وکیل الزام به اخذ پایان کار در کرج

در دعوای الزام به اخذ پایانکار چه نکاتی باید رعایت گردد؟

 1. کسی که مالک رسمی ملک است محکوم به اخذ پایان کار می‌شود و کسی که در قرار داد متعهد به اخذ پایان کار شده است صرفا به پرداخت خسارت و ضرر و زیان تاخیر انجام تعهد ملزم خواهد شد.
 2. اخذ پایان کار مقدمه‌ای برای گرفتن صورت مجلس تفکیکی و الزام به تنظیم سند رسمی است و تازمانی که پایان کار صادر نشود امکان اجرای این امور نیست.
 3. به علت اینکه دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی و اخذ پایان کار و صورت مجلس تفکیکی مرتبط به هم هستند همه‌ی انها را می‌توان ضمن یک دادخواست مطرح کرد.

شماره تماس وکیل ملکی کرج

دعاوی ملکی مختلفی مانند: خلع ید، الزام به تنظیم سند، تصرف عدوانی، تخلیه ملک و سایر شکایت ها و پرونده های مطرح شده در حوزه زمین و املاک را با مشاوره بهترین وکیل ملکی کرج پیگیری کنید تا جلوی ضرر های هنگفت را بگیرید. برای مشاره با وکیل ملکی در کرج با شماره درج شده در https://vakildarkaraj.ir تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا